RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas studentes Erasmus+ pieredzes stāsts

RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas studentes Erasmus+ pieredzes stāsts

IMG-20180722-WA0019

RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas studentes Erasmus+ pieredzes stāsts: "Erasmus + prakses mobilitātē nolēmu piedalīties, jo ļoti vēlējos redzēt to atšķirību starp Latvijas slimnīcām un citām Eiropas valsts slimnīcām, kā arī tā ir lieliska iespēja iegūt jaunu pieredzi un jaunas zināšanas profesijā, ar kuru vēlos saistīt savu turpmāko nākotni. Tas bija ļoti liels izaicinājums man, jo nekad agrāk nebiju devusies prom no mājām uz tik ilgu laiku, kur nu vēl uz ārzemēm.

Es esmu ļoti emocionāls cilvēks un bailes, ka kaut kas var neizdoties ir diezgan lielas tādā braucienā. Saku uzreiz – NEBAIDIETIES! Jums blakus būs cilvēki, kas jums palīdzēs jebkurā jautājumā un atbalstīs gan šeit, Latvijā, gan jūsu izvēlētajā valstī. Abām valstīm koordinatori bija vienreizēji cilvēki un ļoti atsaucīgi, palīdzēja un atbalstīja katrā grūtajā brīdī, kas bija radies mobilitātes laikā. Ļoti pozitīvi sagaidīja – sapirka ēdienu uz nedēļu, parādīja apkārtni, aizveda uz mājām un iepazīstināja ar mājas saimniekiem. Skolas direktors – ļoti laipns un jauks cilvēks – aizveda ekskursijā. Varējām baudīt okeāna skaistumu un silto ūdeni, kā arī apmeklēt lielo akvārijas muzeju, kur bija iespēja redzēt haizivis, pingvīnus un citus ūdens iemītniekus.

Neskatoties uz lielām bailēm un šaubām par šo braucienu, es ieguvu lielu pieredzi, kas man noteikti noderēs nākotnē. Te viss ir savādāk – darba stils, aprīkojums, attieksme pret pacientu. Lielākais ieguvums man ir pārsēju veikšana pacientiem, jo man nekad nebija iespējas to izdarīt Latvijā. Francijā ir ļoti superīgi jau sagatavoti, sterili komplekti, domāti tieši pārsiešanai, ar kuriem ir ļoti viegli un ērti strādāt. Protams, svarīgākais ieguvums ir spēja ātri pielāgoties situācijai un rīkoties, ātri un kvalitatīvi pildīt savus pienākumus.

Jebkurā jaunā vietā rodas kādi iespaidi un emocijas. Mans iespaids par Franciju ir ļoti spilgts, jo tur viss ļoti atšķīrās no ikdienas Latvijā – gan slimnīcā, gan ārpus tās. Te ir cita kultūra, cita valoda, citas tradīcijas un citi uzskati. Spilgtāko iespaidu uz mani atstāja slimnīca, kurā strādāju. Tur viss ir balts, skaists un tīrs, pilnīgi citas sajūtas rodas, strādājot tādā atmosfērā. Man nemaz nelikās, ka es eju strādāt, jo tur bija patīkami atgriezties katru dienu.

Es 100% iesaku nākošajiem studentiem izmantot šo iespēju un doties kaut kur, izmantojot Erasmus+ apmaiņas programmu. Tā ir pieredze, kas noderēs un atstās neaizmirstamu iespaidu uz visu atlikušo mūžu. Jūs iegūsiet ne tikai lielisku darba pieredzi, bet arī pozitīvas emocijas, jaunus draugus, uzlabosiet angļu valodas zināšanas un varbūt arī apgūsiet jaunu valodu, kas jums noteikti noderēs. Erasmus+ mobilitāte sniedz lielisku iespēju doties neaizmirstamā piedzīvojumā, tāpēc izmantojiet iespēju un piesakaties! Jūs to nenožēlosiet!"Nosūtošā augstskola – RSU Sarkanā Krusta Medicīnas Koledža
Mobilitātes valsts – Francija, Arras

Māsas prakse, periods 2 mēneši