RSU SKMK studentes Erasmus+ pieredzes stāsts no Francijas

RSU SKMK studentes Erasmus+ pieredzes stāsts no Francijas

Processed with VSCO with t1 preset

RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas studentes - Leldes Pētersones Erasmus+ stāsts:

"Erasmus+ prakses mobilitātē piedalos jau otro gadu. Piedalīties šajā programmā es izvēlējos tādēļ, ka tā apvieno visas manas pašreizējās intereses: par ārvalstu medicīnu, citu valstu kultūru, valodu, interese iepazīt citus cilvēkus un, protams, vienkārši redzēt citu valstu dabu, iedvesmoties no šiem ceļojumiem un iedvesmot citus ārvalstu cilvēkus tieši tāpat - pastāstot par mājām – Latviju.

Sadarbošanās ar nosūtošo un uzņemošajām institūcijām bija ļoti laba. Visi jautājumi un sarežģījumi tika risināti kopīgi visu Erasmus+ prakses laiku.

No profesionālās puses ieguvu šajā praksē ļoti daudz. Mācījos strādāt nodaļā ar kolektīvu, kurā gandrīz vispār nerunā angliski, mācījos strādāt ar citādāku aparatūru, kāda nav pieejama Latvijā, mācījos sazināties ar pacientiem franču valodā, centos uzlabot visus medmāsas pienākumus, kurus man palīdzēja uztrenēt kolēģi.

Personīgi sev šajā apmaiņā radu spēju reaģēt un saglabāt optimismu ne tik veiksmīgās situācijās. Varbūt tas skan mazliet “banāli”, taču tas nav viegli.

Manuprāt, katram no mums ikdienā ir jādomā par to, kā paplašināt savu redzesloku, kā mēģināt veidot un redzēt kaut ko jaunu, kā ar vien vairāk sevi izaicināt, lai mēs paši iekšēji augtu un pilnveidotos, lai vienkārši kļūtu stiprākas personības.

Erasmus+ programma noteikti palīdz to īstenot.

Patiesi varu teikt, ka šī ir tiešam fantastiska iespēja!"

Pateicamies Leldei par stāstu!